Tippek a munkahelyi stressz kezelésére
Egy amerikai kutatás szerint a munkavállalók több, mint fele legalább a hét hatvan százalékában valamilyen stresszhelyzetbe kerül. Ezek a stresszhelyzetek nem csak a mentális, de az egészségi állapotra is negatív hatással lehetnek.
De mit tehetünk ez ellen? Íme néhány tipp:
Törekedjen a szervezettségre
Még ha a természetéből adódóan hajlamos a szervezetlenségre, a szervezéssel és az előre tervezéssel jelentősen csökkentheti a munkahelyi stresszt. Az időbeosztás csökkentheti a reggeli rohanást, elkerülhetővé teszi a késést, és kevesebb negatív nyüzsgést eredményez aminek hatására kevésbé csökken a koncentrációja a nap végére.
Ha a szervezettséghez tartja magát, az azt is jelentheti, hogy elkerülheti a rendetlenség negatív hatásait, és hatékonyabban végezheti munkáját.
Ügyeljen a kényelemre
Egy meglepő stressz forrás a munkahelyen lévő fizikai kényelmetlenség. Például lehet, hogy nem veszi észre, hogy stresszes, ha csak néhány percig ül egy kényelmetlen székben, de ha hosszú órákat tölt el benne amikor dolgozik, akkor fájhat a háta, és emiatt ingerlékenyebb reagálhat néhány faladat megoldására.
Még az olyan apróságok is zavaróak lehetnek és frusztrációt okozhatnak, mint az irodai zaj. Éppen ezért tegyen meg mindent, hogy csendes, kényelmes és megnyugtató munkaterületet hozzon létre.
Töltsön minél több időt a szabadban
Sokan érzik az ülő életmód káros hatásait. A munkahelyi és a fizikai stressz mentális hatásai ellen úgyis harcolhat, ha például az ebédszünetben sétál pár percet vagy egy rövid átmozgató tornát végez. Ha az időbeosztása lehetővé teszi, próbálkozzon rövid edzés szünetekkel a nap folyamán. Ez segíthet kifújni a gőzt, javíthatja a hangulatát és jobb formába hozhatja.
Ha van bevált stresszkezelési praktikája ossza meg velünk!
Próbálja ki ide kattintva a 30 napig ingyenes próbaidőszakot!
Látogasson el facebook vagy instagram oldalunkra további érdekes tartalmakért, vagy iratkozzon fel hírlevelünkre a lap alján 😊 !