Más anyagi és lelki helyzet elé nézünk - interjú Tóth Lajossal
„Hogy sérülések nélkül át tudjuk vészelni ezt az időszakot, egy teljesen más szemléletet kell magunkra öltetünk.” Táv-interjú sorozatunk második részében Tóth Lajost, életvezetési tanácsadót és a Lélekkávézó alapítóját kérdeztük.
Ki Tóth Lajos? Hogyan mutatnád be önmagad 5 szóban vagy egy bővített mondatban?
Hello, Tóth Lajos vagyok. Életvezetési tanácsadó, illetve egy olyan online „kávézó” alapítója, ahol mélyebb kérdésekkel is foglalkozunk. Rajongok a hivatásomért. Azért a hivatásért ahol lehetőségem van megmutatni, hogy az emberek mennyire különlegesek. Hogy hogyan tudják megtörni az életük kevésbé jó forgatókönyveit, sémáit, hogy végre boldogok lehessenek a bőrükben.
Emberileg hogyan éled meg napjainkat?
Nehezen. Segítő munkám egyik alapja az a meggyőződésem, hogy amire van ráhatásunk, azon tudunk változtatni. De ma olyan helyzettel kell megküzdenünk, amire csak csekély hatással vagyunk. Ezért most, hogy sérülések nélkül át tudjuk vészelni ezt az időszakot, egy teljesen más szemléletet kell magunkra öltetünk.
Hogyan éled meg szakmailag?
Szakmailag egy teljes átalakulás, az eddigi problémák, elakadások átalakultak az embereknél. A stressz, az aggódás, a pánikhangulat, a diszkomfort érzések, és a megértés hiánya szorongást eredményezett a lakosság nagy részében. Meglátásom szerint több embert fognak elérni az olyan szociális nehézségek, mint például párkapcsolati problémák. Ez némi aggodalommal tölt el, de teszem, ami tőlem telik, segítek, akinek csak lehet.
Hogyan kezeled a kialakult helyzetet a munkád során, csak az ami publikus?
Szerintem, a segítők munkáknak az előttünk álló pár hónapban óriási szerepe lesz az emberek életében. Nem lehet ugyan azokat a szolgáltatásokat nyújtani, mint a járvány előtt. Egyrészt mert az ügyfelek nem olyan anyagi és lelki helyzetben vannak. (nagyobb a baj kevesebb a bevétel). Etikai és morális döntéseket hozva, csak online foglalkozom emberekkel, egy átalakult "árazással", oktatási anyagokkal.
Milyennek látod az általad képviselt szervezetet 3 - 6 hónap múlva?
Egy krízis helyzettel megküzdött szervezetnek, aki az esetleges későbbi krízisekre jobban felkészül. A megélt terhek által szerzett széleskörű tapasztalattal, könnyebben küzd meg a jövő kihívásaival.
Mit üzennél annak, aki most nem tudja mihez kezdjen?
Dolgozz a rezilienciádon, azaz fejleszd a rugalmasságod, ellenállásod, és az emberséged, mert ahogy napjainkban úgy a jövőben is szükség lesz rá. Hogy gyorsan visszakapd az eredeti állapotod, a nehéz élethelyzetek átélése után.
A fotó forrása itt tekinthető meg.